“Tüm Dünya bir sahnedir ve bizler de oyuncuları…”

          46 Oyuncuları, 2017 yılı Şubat ayında Adil Varolgüneş, Serdar Atlı ve Sezgin Irmak tarafından kuruldu. Yolculuğuna yerel ve uluslararası metinleri inceleyerek, okuma ve oyun denemeleri ile başlayan ekip İstanbul’da birçok sahnede kendi dilini ve pratiğini geliştirmeyi amaçlayan ön çalışmalar yaptı. 14 Temmuz 2018’de Eric-Emmanuel Schmitt’in “Evlilikte Ufak Tefek Cinayetler” adlı oyunu ile ilk kez seyirci ile buluştu.
          Yönetmenliğini Adil Varolgüneş’in yaptığı, başrollerinde Sezgin Irmak ve Gökçe Burcu Zümrüt’ün yer aldığı oyun ile Anadolu yakasında Kadıköy; Tiyatro Ak’la Kara, Duru Tiyatro, Avrupa yakasında Mecidiyeköy; Profilo AVM gibi birçok sahnede gösterimlerini sürdürmektedir.
          46 Oyuncuları’nın asli amacı tiyatro yapmaktır. Yaratıcı, söylemi olan, farklı bakabilmeyi hedefleyen klasik ve çağdaş metinleri kendi süzgecinden geçirerek yorumlamaya çalışmaktadır. Topluluğunun oluşma odağında “insan” vardır. Kelimenin en olası ve olumlanabilir haliyle “insan”. Hemen altında da “oyun” isteği yer alır, tıpkı bir çocuğun oyun oynama isteği ve hevesiyle… Yılmadan, gelişmeye ve öğrenmeye çalışarak bu iki ideali bir arada tutmayı özenle deniyoruz.
          Genel Sanat Yönetmenliğini Adil Varolgüneş’in üstlendiği ekip yerleşik bir sahne özlemi ve büyük bir özveriyle zihinlerde kalıcı ve değerli eserler üretebilmek için çalışmalarına devam ediyor. Tiyatro yolculuğumuzda adımlarımızın sizlerle bir tiyatro salonunda kesişmesi dileğiyle, iyi seyirler.